ד"ר אהוד מלצר 11

יליד חיפה נשוי ואב לשלשה ילדים, גר ברחובות

בוגר ביה"ס לרפואה בטכניון, חיפה. סיים לימודיו בשנת 1978 ולאחר שנת סטאז' במרכז הרפואי אסף-הרופא, שימש כקצין רפואה בצה"ל בין השנים 1980-1985. שוחרר בדרגת רב סרן.

בשנים 1984-1989 התמחות ברפואה פנימית (מחצית ההתמחות במרכז הרפואי אסף הרופא ומחציתה השנייה במרכז הרפואי וולפסון בחולון).

בתום ההתמחות ברפואה פנימית התמחה בגסטרואנטרולוגיה ומחלות כבד במכון לגסטרואנטרולוגיה ומחלות כבד במרכז הרפואי וולפסון בניהולו של פרופ' שמעון בר מאיר.

בתום ההתמחות עבר עם פרופ' בר מאיר כרופא בכיר למכון לגסטרואנטרולוגיה ומחלות כבד שמרכז הרפואי שיבא, תל-השומר, שם עבד בין השנים 1991-2001, וברוב שנות עבודתו בשיבא שימש כסגן מנהל המכון.

בשנת 2001 זכה במכרז לניהול המכון לגסטרואנטרולוגיה ומחלות כבד בבי"ח השרון, פתח-תקוה ומשנת 2003 ועד היום משמש כמנהל המכון לגסטרואנטרולוגיה ומחלות כבד במרכז הרפואי קפלן ברחובות.

עוסק בכל תחומי הגסטרואנטרולוגיה, בכלל זה מחלות דלקתיות של המעי (קרוהן וקוליטיס כיבית), מחלות פפטיות ("אולקוס"), מחלות תפקודיות  ("מעי רגיש"...), וכד'.

מיומן מאד בתחום הפעולות האנדוסקופיות בכלל זה גסטרוסקופיה, קולונוסקופיה ועוד. התמקצע במיוחד בתחום הסונר האנדוסקופי (Endoscopic Ultrasound-EUS). בתחום ספציפי זה היה הראשון בארץ לבצע את הפעולה בשנת 1993 ונחשב מהמובילים בתחום זה בישראל.

כמו כן היה בין הראשונים להכניס לשימוש את תחום השתלות הצואה בארץ בשנת 2013 ומקדם נושא זה במרץ רב הן בתחום הטיפולי (לטיפול בזיהום מעיים עקשני בחיידק קלוסטירידיום דיפיצילה) והן בתחום המחקרי.

בעל מעמד של מרצה בכיר בביה"ס לרפואה ליד האוניברסיטה העברית בירושלים והמרכז הרפואי הדסה, מנחה ומלמד דורות של סטודנטים לרפואה. פרסם למעלה מ- 60 מאמרים בספרות הרפואית הבינ"ל.

במהלך שנות הניהול הרבות הכשיר מתמחים רבים בתחום הגסטרואנטרולוגיה וממשיך לעשות כן.

בנוסף לניהול המכון לגסטרואנטרולוגיה ומחלות הכבד במרכז הרפואי קפלן ברחובות, בעל מרפאה פרטית בתחום זה ברחובות ובמרכז הרפואי הרצליה, הן לצורך ייעוץ, חוות דעת שניה וחוות דעת משפטיות והן לצורך ביצוע פעולות אנדוסקופיות. קיים הסדר עם מבוטחי כללית מושלם וניתן לבצע פעולות אנדוסקופיות שונות למבוטחי הביטוחים הפרטיים.